U18 Kobiet: Polki poza ósemką

Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 nie zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w Popradzie. Podopieczne Nikołaja Tanasejczuka doznały piątej porażki i zajęły szóste, ostatnie miejsce w grupie F. Teraz nasze koszykarki zagrają o miejsca 9 - 12, pierwszym rywalem biało - czerwonych będzie piąta ekipa grupy E.
statystyki meczu
Polki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 8:3, a chwilę później 10:5.Z biegiem czasu do głosu doszły jednak Ukrainki, które niespełna trzy i pół minuty przed końcem wyszły na prowadzenie 11:10. W drugiej kwarcie prowadzenie naszych rywalek sięgnęło siedmiu punktów (31:24).
Po przerwie Polki wzięły się do pracy i w połowie trzeciej kwarty po trafieniu Magdaleny Ziętary odzyskały prowadzenie 46:44, które do końca trzeciej kwarty udało się Polkom powiększyć do pięciu oczek (59:54). Wówczas wydawało się, że zwycięstwo różnicą ośmiu punktów jest w zasięgu biało - czerwonych.
Ostatnia odsłona należała jednak do Ukrainek. Nasze wschodnie sąsiadki decydujące punkty o zwycięstwie zdobyły na 106 sekund przed końcem spotkania. Przez kolejne ponad 100 sekund nasze zawodniczki nie były już w stanie odmienić losów spotkania.
Polki zagrają teraz o miejsca 9 - 12, pierwszym rywalem naszych zawodniczek będzie piąty zespół grupy E.