U18 Kobiet: Polki minimalnie gorsze od Turcji

Podopieczne Nikołaja Tanasejczuka uległy Turcji 64:68, ale nie tracą szans na awans do czołowej ósemki imprezy. W ostatnim spotkaniu drugiego etapu Polki, aby być pewne awansu do ósemki muszą pokonać Ukrainę różnicą ośmiu punktów i liczyć na porażkę Turcji z Litwą. Początek jutrzejszego spotkania w Popradzie o 15.45.
statystyki meczu
Polski rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 3:0 i 5:2, od stanu 7:7 nasze koszykarki jednak stanęły i do końca pierwszej kwarty przez ponad 5. minut zdobyły zaledwie 2 punkty, tracąc aż 11 oczek. Druga odsłona była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale cały czas stroną przeważającą była ekipa Turcji. Na niespełna 3 minuty przed przerwą podopiecznym Nikołaja Tanasejczuka udało się zmniejszyć straty do rywalek do 5 oczek (25:30). Turczynki złapały jednak drugi oddech i po 20 minutach gry było 37:27 dla naszych rywalek.
Trzecia kwarta to pogoń Polek, które wygrywają tą część gry 20:12 i po 30. minutach gry straty do rywalek zostały zmniejszone do dwóch oczek (47:49). Ostatnia odsłona to wyrównana walka, ale Polkom nie udaje się wyjść na prowadzenie. Nasze koszykarki dwukrotnie doprowadziły do remisu 49:49 i 56:56. Pomimo licznych wysiłków naszym zawodniczkom nie udało się odwrócić losów spotkania.