U18 Mężczyzn: Polacy nie zdążyli

Polscy juniorzy minimalnie przegrali z Łotwą 59:63 w swoim piątym spotkaniu na Mistrzostwach Europy. O tym, z którego miejsca awansujemy do ćwierćfinałów zadecyduje jutrzejszy mecz z Francją.
statystyki meczu
Spotkanie rozpoczęło się dosyć sennie. Żadna z drużyn nie potrafiła wstrzelić się w kosz. Najlepiej o tym świadczy wynik, gdyż po sześciu minutach było zaledwie 4:4. Łotysze jeszcze w pierwszej kwarcie wyszli minimalnie na prowadzenie, ale później tylko powiększali swoją przewagę. Po dwudziestu minutach wynosiła ona już 10 punktów.

W trzeciej kwarcie nie oglądaliśmy cudownego odrodzenia Polaków. Po raz kolejny to nie my, a rywale dobrze weszli w grę, powiększając dystans punktowy. Jednak to co wydarzyło się w ostatniej części spotkania ciężko opisać. Polacy z prędkością światła zaczęli odrabiać straty.

Najpierw świetną grą zabłysnął niewidoczny do tej pory Bartłomiej Bartoszewicz, trzeci z naszych graczy podkoszowych. Potem po serii trzypunktowych rzutów, kolejno Sokołowskiego, Kwiatkowskiego i Dziemby na 3 minuty przed zakończeniem spotkania nasza kadra przegrywała zaledwie czterema punktami. Niestety, chwilę później, ten który rozpoczął cudowną pogoń za łotyszami, najpierw nie tafił spod kosza, a później musiał opuścić parkiet za 5 przewinień.