U20 Mężczyzn: Wygrana na pocieszenie

Reprezentacja Polski U20 mężczyzn pokonała Bułgarię 86:76 w meczu o 3. miejsce mistrzostw Europy dywizji B. Biało-czerwoni już wcześniej stracili szanse na awans do elity, który wywalczyły ekipy Szwecji oraz Austrii.
statystyki meczu
Dzisiejsze spotkanie było tzw. "meczem o pietruszkę". Oba zespoły przegrały wczoraj półfinały nie uzyskującym tym samym awansu do Dywizji A. Wywalczenie brązu to tylko miły akcent na zakończenie turnieju.

Lepiej zaczęli Bułgarzy, którzy po 5 minutach wyszli już na 10-punktowe prowadzenie (15:5). Trener Robert Jakubiak postanowił wówczas dać szansę rezerwowym, z których wcześniej korzystał rzadko. To okazało się dobrą decyzją, bo na przełomie dwóch pierwszych kwart Polacy zdobyli osiem kolejnych punktów i w 13 minucie wrócili na prowadzenie (25:24).

Później gra toczyła się kosz za kosz. Kluczowa okazała się 4 kwarta. Pod koniec trzeciej odsłony Polacy wygrywali zaledwie 62:59, a chwilę później mieli już 12 punktową zaliczkę (75:63). Ostatecznie nasza kadra wygrała 86:76 i zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy w Dywizji B.

Kolejne świetne spotkanie rozegrał Olek Czyż. Zawodnik uniwersytetu Nevada tym razem rzucił 25 punktów. Udanie wspomagali go Piotr Pamuła (16 punktów), a także Sebastian Szymański i Tomasz Nowakowski, którzy dołożyli po 10 "oczek".