U18 Mężczyzn: Polacy walczą dalej

Polska kadra prowadzona przez Piotra Bakuna pokonała 76:67 Ukrainę i awansowała do kolejnej rundy. Po raz kolejny najlepiej zaprezentował się Przemysław Karnowski, który do 15 punktów dołożył 8 zbiórek. Tyle samo punktów zapisał na swoim koncie Mateusz Ponitka.
statystyki meczu
Polacy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie prowadząc po siedmiu minutach 18:7. Ukraińcy jednak dogonili Polskę, zmniejszając przewagę naszych po dziesięciu minutach do trzech punktów - 23:20.
W drugiej kwarcie obie ekipy długo nie znaleźć drogi do kosza. Pierwsi uczynili to Polacy, a dokładniej Przemysław Karnowski i Wojciech Leszczyński, dając reprezentacji najwyższe, siedmiopunktowe prowadzenie w pierwszej połowie.
Trzecia odsłona rozpoczęła się od celnych rzutów za trzy Mateuszów - Ponitki i Dziemba. Do tego punkty zdobył Grochowski i było już 46:38. Niebezpiecznie zrobiło się na niecałe pięć minut przed końcem spotkania, kiedy po trójce O. Lena przewaga Polaków stopniała do czterech punktów. Dzięki dobrej grze Dziemby i Tomasza Gielo Polacy obronili zwycięstwo, zapewniając sobie utrzymanie w dywizji A i grę w dalszej fazie rozgrywek.