U18 Mężczyzn: Litwa pokonuje Polaków

Kadra U18 przegrała 66:87 w drugim spotkaniu Mistrzostw Europy Dywizji A w Wilnie z gospodarzami imprezy Litwinami. Polacy przegrali walkę na tablicach 37:53. Wśród podopiecznych Piotra Bakuna najwięcej punktów zdobył Przemysław Karnowski, który zakończył spotkanie z 13 oczkami na koncie.
statystyki meczu
Drugi dzień z rzędu przy pomocy fanatycznych kibiców reprezentacja Litwy do lat 18 odniosła kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem gospodarze pokonali 87:66 Polaków i z bilansem 2-0 mają już zapewniony awans do kolejnej rundy. 1 zwycięstwo i 1 porażka naszej młodzieżówki, wcale nie przekreśla szans zespołu Piotra Bakuna na walkę o medale.

Litwini już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 15 punktów, a schodząc na przerwę byli na 26-punktowym prowadzeniu. Świetny mecz rozegrał Jonas Valanciunas, który do 16 "oczek" dołożył 18 zbiórek.

Wyrównane tak naprawdę było jedynie pierwsze 7 minut dzisiejszego spotkania. Wówczas Litwa wygrywała 12:9, lecz szybko zanotowała serię 15:3, podczas której Deividas Pukis zdobył 8 kolejnych punktów. Niedługo potem Mateusz Ponitka popęłnił trzecie przewinienie i musiał usiąść na ławce rezerwowych. Polacy nie znaleźli żadnej odpowiedzi na świetnie grających Litwinów i jeszcze tuż przed przerwą zostali zdublowani (26:52). Druga połowa nieczego już nie zmieniła.

Wśród biało-czerwonych najlepszy był Przemysław Karnowski, który na swym koncie zapisał 13 punktów i 7 zbiórek. 11 "oczek" dołożył Mateusz Ponitka, a jedno mniej miał rozgrywający MKS-u Pruszków, Michał Sokołowski.