U20 Mężczyzn: Polska bez awnasu

Reprezentacja Polski Mężczyzn do lat 20 przegrała decydujące spotkanie o awansie do dywizji A. Podopieczni Roberta Jakubiaka ulegli Szwecji 69:79.
statystyki meczu
Biało-czerwoni walczą o awans do Dywizji A w tej kategorii wiekowej od 18 lat. W 1992 roku Polska wystąpiła w pierwszych ME, ale zajęła 11. miejsce, które zdegradowało ją do Dywizji B.
Dzisiejsze spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy prowadzenie stracili dopiero w ostatniej akcji pierwszej kwarty (18:19). W drugiej ćwiartce nasz zespół po akcji 2+1 Alenksadra Czyża wyszedł nawet na 7-punktowe prowadzenie (36:29), lecz końcówka pierwszej połowy należała do Szwedów. Dzięki serii 13:2 schodzili oni na przerwę prowadząc 42:38.
Po zmianie stron gra toczyła się kosz za kosz. W połowie trzeciej kwarty dominować zaczęli jednak nasi rywale i w 25 minucie to oni wygrywali 57:49. Kluczowa dla losów meczu okazała się jednak ostatnia odsłona meczu. Ambitni Polacy zdołali się zbliżyć na 3 "oczka" (64:67), jednak tego wieczoru nie było ich stać na więcej.
Świetne zawody rozegrał Czyż, który na swoim koncie zapisał 24 punkty i 13 punkty. Podopieczni trenera Jakubiaka nie poradzili sobie jednak z Andreasem Personem, który na bardzo dobrej skuteczności zdobył 27 punktów.