U20 Kobiet: Porażka na początek drugiego etapu

Reprezentacja polskich koszykarek w pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw Europy do lat 20 uległa Łotwie 49:63. Zawodniczki Jacka Winnickiego miały głównie problem z zatrzymaniem Sabine Niedoli oraz Kristine Vitoli, które w sumie zdobyły aż 45 punktów dla swojego zespołu.
statystyki meczu
Mecz od początku nie układał się po myśli naszych reprezentantek. Otwierającą spotkanie kwartę "biało-czerwone" przegrały różnicą dziesięciu punktów (9:19), nie prowadząc ani przez moment. Polkom mocna dała się we znaki zwłaszcza Vitola. 19-letnia środkowa w pierwszej kwarcie rzuciła 12 ze swoich 19 punktów, rozgrywając swoje najlepsze spotkanie na mistrzostwach Europy.
Podobnie jak w meczu z Francją kadrowiczki miały duże problemy ze skutecznością blisko kosza, w całym spotkaniu trafiając zaledwie co czwarty rzut za dwa punkty. Oba zespoły zanotowały podobną liczbę strat, a nasze reprezentantki miały nawet więcej zbiórek na atakowanej tablicy.
Najwięcej punktów dla Polski zdobyła Oliwia Tomiałowicz (14), lecz przy kiepskiej skuteczności (6/19). Najlepsze spotkanie na mistrzostwach Europy rozegrała zanotowała Paulina Antczak (10 pkt, 3 zbiórki i 3 przechwyty).
We wtorek podopieczne Jacka Winnickiego zmierzą się z Rosją, która w swoim ostatnim spotkaniu wyraźnie uległa Holandii (53:74). Polki w meczu grupy A zwyciężyły Niderlanki 72:57. W tabeli grupy E prowadzi niepokonana w turnieju Francja. Z "polskiej grupy" do play-off awansują cztery pierwsze zespoły.