U20 Kobiet: Francuzki nie dały szans Polkom

Broniące złotego medalu mistrzostw Europy U20 Francuzki gładko pokonały Polskę 80:31. Nasze reprezentantki po przerwie rzuciły zaledwie sześć punktów, tracąc w tym czasie aż o czterdzieści więcej. Polki po tej porażce zajęły drugie miejsce w grupie A.
statystyki meczu
Przed wyjazdem na łotewski turniej trener Jacek Winnicki z szacunkiem wypowiadał się o rywalkach. Podkreślając, że jest to drużyna bardzo doświadczona, która na ostatnich mistrzostwach Europy w Gdyni zdobyła złoty medal. O sile "trójkolorowych" najlepiej świadczy historia mistrzostw Starego Kontynentu w kategorii do lat 20. Reprezentantki tego kraju siedem ostatnich turniejów kończyły z medalem, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium - w 2005 i 2009 roku. Część koszykarek obecnej kadry przed rokiem wywalczyło wicemistrzostwo Starego Kontynentu U18.
Do przerwy wynik nie wyglądał jednak źle. Co prawda Polki przegrywały od początku, ale utrzymywały dziesięciopunktowy dystans do rywalek. Minimalnie wygrały też drugą kwartę meczu (17:16).
Prawdziwa katastrofa nastąpiła po piętnastominutowej przerwie. Od stanu 29:37 "biało-czerwone" straciły aż 43 punkty z rzędu! Polki miały problem z zatrzymaniem zarówno zawodniczek pierwszej piątki, jak i rezerwowych. Najlepiej w polskim zespole wypadła 19-letnia skrzydłowa Małgorzata Misiuk, która miała 6 punktów (2/7 z gry) oraz 13 zbiórek. W całym spotkaniu nasze reprezentantki trafiły tylko 11/52 rzuty z gry, co dało zaledwie 21 procentową skuteczność.