U20 Mężczyzn: Polacy z drugą wygraną

Męska kadra do lat 20 podobnie jak żeńska odniosła drugie zwycięstwo w Mistrzostwach Europy. Biało - czerwoni pewnie pokonali Białoruś 87:56. Jutro o 15.45 nasza kadra zagra z Norwegią.
statystyki meczu
Nasza reprezentacja była murowanym faworytem tego spotkania. Nic więc dziwnego, że po 3 minutach zespół Roberta Jakubiaka prowadził 12:4, a chwilę później 20:10. Od tego momentu 11 kolejnych "oczek" zdobyli jednak Białorusini i w 8 minucie wyszli na prowadzenie (21:20). Było to jedyne prowadzenie naszych rywali w tym spotkaniu.

Później inicjatywę przejęli już Polacy. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga kwartą, którą podopieczni Jakubiaka wygrali 26:8. Dzięki temu w drugiej połowie szkoleniowiec na co dzień pracujący w Czarnych Słupsk mógł dać pograć wszystkim zawodnikom. Najwięcej (23 minuty) na parkiecie spędzili Sebastian Szymański i Piotr Pamuła. Najmniej (8) Alan Czujkowski. Punktów znów nie zdobył Łukasz Bodych.

Tym razem najlepszym strzelcem wśród Polaków był Pamuła. Snajper Polonii 2011 Warszawa rzucił 23 punkty, trafiając 5 z 8 trzypunktowych rzutów. 10 punktów i 9 zbiórek dołożył Kamil Sulima, który też grał w Polonii 2011, a od nadchodzącego sezonu będzie reprezentował barwy ŁKS-u Łódź.