U20 Mężczyzn: Zwycięstwo nad Słowacją

Również od zwycięstwa udział w Mistrzostwach Europy Dywizji B rozpoczęła męska kadra do lat 20. Ekipa Roberta Jakubiaka pokonała Słowację 98:54. Najskuteczniejszymi zawodnikami naszego zespołu byli Sebastian Szymański, zdobywca 20 punktów oraz Aleksander Czyż i Jakub Wojciechowski, którzy zanotowali na swoim koncie po 13 oczek.
statystyki meczu
- Słowacja wydaje się być naszym najmocniejszym rywalem - mówił tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy trener naszej reprezentacji Robert Jakubiak. Jego obawy były jednak bezpodstawne - Polacy po pierwszej kwarcie prowadzili już 30:18. W pierwszej ćwiartce 9 punktów trzema trafieniami zza linii 6,25 zdobył Piotr Pamuła.

Tak szybkie wyjście na dość wysokie prowadzenie dało trenerowi Jakubiakowi spory komfort, jeśli chodzi o rotowanie zespołem. W dzisiejszym spotkaniu aż 7 graczy spędziło na parkiecie więcej niż 15 minut, a z meczowej 12-stki punktów nie zdobył jedynie Łukasz Bodych.

Po zmianie stron Polacy powiększali swoje prowadzenie. W trzeciej kwarcie zespół Jakubiaka zanotował serię 15:0 i losy tego spotkania były przesądzone. W tej części meczu nie do zatrzymania był Sebastian Szymański. 19-latek do przerwy nie zdobył ani jednego punktu, lecz w samej trzeciej kwarcie zdobył 16 "oczek"!. W ostatniej odsłonie trener Jakubiak dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. Ostatecznie Polska wygrała aż 98:54. Jutro nasz zespół zagra z Białorusią, początek spotkania o 15.45.