U17: Polacy lepsi od Hiszpanów po dogrywce!

Czwarte zwycięstwo reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata mężczyzn U17. Ekipa Jerzego Szambelana po dogrywce pokonała Hiszpanów 88:82. Po raz kolejnym najlepszym strzelcem Polaków był Mateusz Ponitka, który zdobył 26 punktów. Zwycięstwo zapewniło biało - czerwonym awans do piątkowego ćwierćfinału.
olacy po dobrym początku prowadzili 26:22, mimo fantastycznej skuteczności Hiszpanów w rzutach za 3. Nasi rywale w samej pierwszej kwarcie trafili aż 6 z 8 "trójek". Podopieczni trenera Szambelana popełniali jednak zbyt wiele strat i chwilę później przegrywali już 27:34. Nasza kadra do przerwy trafiła tylko 3 rzuty spoza "trumny". 16 punktów (6/6 za 2) miał Mateusz Ponitka.

Po trzech kwartach nasza kadra wciąż przegrywała (54:63), lecz ostatnia ćwiartka (wygrana przez nasz zespół 23:14) należała do Polaków. Grę ożywiło wejście Jakuba Koelnera. Na niecałe 4 minuty przed końcem wyszliśmy na prowadzenie 70:69. Od tego momentu gra toczyła się kosza za kosz, a na tablicy widniał remis. W ciągu ostatniej minuty oba zespoły miały kilka szans, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Polacy popełniali jednak straty, a Hiszpanie pudłowali.

Po 40 minutach był remis po 77 i potrzebna była dogrywka. W niej już lepiej spisywał się zespół Jerzego Szambelana. Ostatecznie nasza reprezentacja wygrała 88:82 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie B. Znów najlepszym strzelcem był Mateusz Ponitka (26 punktów). Trzecie double-double na turnieju zapisał na swym koncie Przemysław Karnowski, który tym razem miał 20 punktów i 12 zbiórek.