U17: Polacy zdemolowali Niemców

Znakomity mecz reprezentacji Polski w trzecim dniu mistrzostw świata do lat 17. Biało-czerwoni rozgromili gospodarzy, Niemców 79:33 i z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsce w grupie B. Jutro zagrają z Hiszpanią, a pojutrze z Kanadą.
statystyki meczu
Po pierwszej połowie podopieczni Jerzego Szambelana prowadzili już 30:14. Niemcy tylko na początku trzeciej kwarty zabrali się do odrabiania strat. Nasi zachodni sąsiedzi doprowadzili do wyniku 30:22, lecz kolejne 24 "oczka" rzucili Polacy. Najlepsi w zwycięskiej ekipie byli niemal tradycyjnie Mateusz Ponitka i Przemysław Karnowski, któremu zabrakło tylko jednej zbiorki do trzeciego w turnieju double-double. Pochwały należą się jednak całej drużynie, która zdemolowała niepokonanych do dzisiaj rywali.
We wtorek Polska zmierzy się o 14.30 z Hiszpanią, która dzisiaj uległa niespodziewanie Kanadzie, będącej naszym ostatnim grupowym rywalem.