U17: Korea pokonana! Teraz czas na Niemców!

Drugi mecz i druga wygrana. Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Koreę 101:83. Najskuteczniejszy wśród biało - czerwonych był ponownie Mateusz Ponitka, który zanotował na swoim koncie 26 punktów, pod tablicami niepodzielnie rządził Przemysław Karnowski autor 17 zbiórek.
statystyki meczu
Polacy bardzo dobrze zagrali w pierwszej połowie spotkania. Początek należał do podopiecznych Jerzego Szambelana, już w 5. minucie meczu po trafieniu Michalaka Polska prowadziła 20:9. Takie prowadzenie nasza kadra utrzymała do końca pierwszej kwarty.
W połowie drugiej kwarty po punktach Tomasza Gielo z linii rzutów wolnych prowadzenie podopiecznych Jerzego Szambelana wynosiło już 16 oczek (43:27). Do szatni zespoły schodziły przy stanie 58:42 dla Polski.
W drugiej odsłonie nasi zawodnicy skutecznie kontrolowali losy spotkania. Aż sześciu koszykarzy zanotowało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Wśród naszych rywali na wyróżnienie zasłużyło dwóch zawodników Dong Yeop Lee oraz Seonggon Moon, którzy razem zdobyli 59 punktów dla swojego zespołu.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu tej wygranej. Korea zagrała bardzo agresywnie, jej koszykarze są również dobrze wyszkoleni technicznie. Nasza strategia opierała się na wykorzystaniu naszej przewagi fizycznej w tym spotkaniu - podsumował spotkanie drugi trener biało - czerwonych Grzegorz Zieliński.
Niedziela jest dniem wolnym w turnieju, natomiast w poniedziałek o godzinie 19 nasza kadra zagra z gospodarzami imprezy Niemcami.