Męska kadra U20 przegrała z Chorwacją

Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 20 przygotowująca się do Mistrzostw Europy dywizji B przegrała pierwsze spotkanie na turnieju towarzyskim w Turcji. Podopieczni Roberta Jakubiaka ulegli brązowym medalistom mistrzostw świata Chorwatom 75:95.

Nasza kadra przez ponad 30. minut grała z Chorwatami jak równy z równym. W 25 minucie meczu podopieczni Jakubiaka przegrywali tylko 48:50, a 10 minut później 72:79. O wyniku spotkania zadecydowało ostatnie 5. minut meczu.

W kolejnych spotkaniach nasza kadra zagra z Ukrainą, Rosją, Turcją i Francją.

Polska - Chorwacja 75:95 (21:15, 15:21, 23:30, 16:29)

Polska: Sebastian Szymański 18 (4x3), Piotr Pamuła 16 (4x3), Tomasz Nowakowski 16 (2x3, 5 zbiórek), Aleksander Czyż 6, Jarosław Mokros 5 (1x3), Jakub Wojciechowski 5 (12 zbiórek), Marek Szumełda-Krzycki 4, Jakub Parzeński 3, Hubert Wierzbicki 1, Wojciech Fraś 1, Alan Czujkowski 0, Tomasz Maryniewski 0