Wysoka porażka żeńskiej kadry w USA

Reprezentacja Polski uległa drużynie Connecticut Sun 46:89 w pierwszym spotkaniu towarzyskim podczas wyjazdu do USA. O porażce zespołu Dariusza Maciejewskiego zadecydowała bardzo słaba skuteczność rzutowa (15/75 z gry) oraz aż 28 popełnionych strat.
Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando miejscowych koszykarek, które już po niespełna 2 minutach gry prowadziły 10:0. Pierwsze punkty dla reprezentacji Polski zdobyła Justyna Żurowska. Po kolejnych 6 minutach gry gospodynie prowadziły już 32:6, a pierwszą odsłonę wygrały 37:15.
W drugiej kwarcie nasza kadra zdołała zdobyć tylko 3 punkty (wolny Gajdy oraz trafienie Skobel) i po 20 minutach gry na tablicy wyników było 52:18 dla ekipy Connecticut.

Connecticut Sun - Polska 89:46 (37:15, 15:3, 17:14, 20:14)
Connecticut: Charles 15, Kotsopoulos 15, Lawson 14, Griffin 11, White 9, Walker 8, Hightower 6, Montgomery 5, Gardin 4, Lomax 2.
Polska: Żurowska 10, Leciejewska 6, Piekarska 6, Skobel 6, Krężel 5, Pawlak 4, Gajda 3, Mieloszyńska 2, Walich 2, Kaczmarczyk 2, Dźwigalska, Jeziorna