Wisła Can Pack Kraków zagra o trzecie miejsce w Eurolidze Kobiet

Wisła Can Pack Kraków uległa w półfinale Euroligi Kobiet gospodyniom imprezy Ros Casares Walencja 57:86. Podopieczne Jose Hernandeza już do przerwy przegrywały różnicą 22 punktów (35:57). O porażce zespołu spod Wawelu zadecydowała duża liczba strat i fatalna skuteczność (22/62 z gry). W niedzielnym spotkaniu o trzecie miejsce rywalem krakowianek będzie ekipa UMMC Ekaterinburg, która uległa mistrzyniom Euroligi Spartakowi Moskwa 79:87.
Najskuteczniejszą koszykarką Wisły była Ewelina Kobryn, polska środkowa zanotowała na koncie 16 punktów i 9 zbiórek. Niestety słabiej spisały się Marta Fernendez, Janel Burse i Paulina Pawlak. W ekipie Ros Casares najskuteczniejsza była Erica de Souza, brazylijska środkowa zanotowała na swoim koncie 23 oczka.
Szczegółowe statystyki meczu Ros Casares Walencja - Wisła Can Pack Kraków na stronie www.fibaeurope.com
W drugim spotkaniu półfinałowym klasą dla siebie była Diana Taurasi, amerykanka zanotowała na swoim koncie 37 punktów, aż 8 razy trafiając zza linii 6,25 m. Agnieszka Bibrzycka w zespole UMMC Ekatrinburg spędziła na boisku 23 minuty, notując 9 punktów i 2 zbiórki.