Trzy zwycięstwa kadry U17 w Holandii

Reprezentacja Polski U17 przygotowująca się do Mistrzostw Świata w Hamburgu udanie rozpoczęła udział w turnieju w Holandii. Podopieczni Jerzego Szambelana dwukrotnie pokonali reprezentacje Holandii U18 oraz zespół Ljubljany.
W pierwszym spotkaniu nasza kadra zmierzyła się z zespołem Holandii U18. Dzięki bardzo dobrej drugiej kwarcie wygranej 25:12ekipa biało - czerwonych wygrała całe spotkanie 92:67. Najskuteczniejszymi zawodnikami w tym meczu byli Karnowski (20 punktów) i Ponitka (11 punktów).
W drugim spotkaniu młodzi Polacy po raz drugi zagrali z kadrą Holandii U18. Po przegranej pierwszej odsłonie 15:24 kolejne kwarty należały do naszej ekipy. Polacy ostetecznie wygrali 72:63, a najskuteczniejsi byli - Ponikta 18 punktów i Karnowski 16 punktów.
W trzecim meczu Polacy zmierzyli się z zespołem Ljubliana U18 i odnieśli trzecie zwycięstwo 94:40. Najwięcej punktów dla naszej ekipy zdobył Ponitka 20.

Polska U17 - Holandia U18 92:67 (26:20, 25:12, 20:20, 21:15)
Punkty dla Polski: Karnowski 20, Ponitka 11, Matczak i Gielo po 9, Michalak i Grochowski po 8, Śpica i Kołakowski po 7, Koelner 5, Karolak 3, Szymkiewicz i Niedźwiedzki po 2.
Polska U17 - Holandia U18 72:63 (15:24, 20:13, 17:15, 20:13)
Punkty dla Polski: Ponitka 18, Karnowski 16, Michalak 12, Gielo 11, Śpica 7, Grochowski 5, Niedźwiedzki 3.
Polska - Ljubliana U18 94:40 (19:14, 26:12, 24:13, 25:1)
Punkty dla Polski: Ponitka 20, Gielo 14, Niedźwiedzki i Koelner po 11, Michalak, Karnowski i Grochowski po 8, Śpica i Szymkiewicz po 5, Matczak 4.