ME U-16: Hiszpania za mocna

Podopieczni Bogusława Onufrowicza ponieśli drugą porażkę na mistrzostwach Europy do lat 16. Tym razem Polacy ulegli mocnej Hiszpanii 47:76 i stracili szansę na awans do dalszej fazy rozgywek. W sobotę rywalem naszej drużyny będą gospodarze turnieju Czesi.
Po porażce z Grecją, sytuacja Polaków w grupie A mocno się skomplikowała. W przypadku kolejnej straty punktów, przy równoczesnym zwycięstwie Czechów, nasza reprezentacja nie tylko traciła szansę na walkę o medale mistrzostw Europy, ale zmuszona była powalczyć o utrzymanie w dywizji A.

Niestety w starciu z Hiszpanią od początku stroną przeważającą byli rywale. Polacy tylko w drugiej kwarcie potrafili nawiązać wyrównaną walkę, wygrywając tę część meczu 16:11. Na skutek wyraźnie przegranej pierwszej kwarty (10:24), „biało-czerwoni" schodzili na przerwę przegrywając 26:35. Obraz gry nie uległ zmianie także w kolejnych fragmentach zawodów. Hiszpanie stopniowo, lecz systematycznie, powiększali swoją przewagę, wykorzystując w końcówce niemal wszystkie błędy Polaków. Nasi reprezentanci mieli głównie problem z czarnoskórym podkoszowym Ilimane Diopem, który nie tylko dobrze grał w ataku 14 punktów, ale do tego dominował w strefie podkoszowej. Urodzony w Senegalu koszykarz dodatkowo miał 11 zbiórek i aż 7 bloków!

Kadrowicze ostatecznie przegrali 47:67 i stracili szansę na wyjście do dalszej fazy rozgrywek. W sobotę rywalem Polaków będą Czesi, ale wynik spotkania nie będzie miał już żadnego wpływu na miejsce reprezentacji w grupie A.

Hiszpania - Polska 76:47 (24:10, 11:16, 18:13, 23:8)
Punkty dla Polski: M. Witliński 10 (1), A. Krawczyk 7, D. Socha 7, S. Michalik 6, F. Pruefer 6, D. Jeszke 5, M. Walczak 4, A. Mazur 2, B. Wróbel 0, A. Brenk 0, P. Pandura 0, K. Zywert 0.

Najwiecej dla Hiszpanii: A. Martin 16 (3), I. Diop 14, I. Moix 13 (3).