ME U20 Kobiet: Druga porażka Polek

Mecz Polska - Rosja od początku przebiegał pod dyktando ekipy rosyjskiej. Agresywna obrona Polski nie przynosiła spodziewanych efektów a pod koszami nie do zatrzymania była Grishaeva. Polki przegrały 57:69 i muszą walczyć o miejsce w ćwierćfinale. Kolejna okazja już we wtorek, o godzinie 17.30 w Hali Sportowo - Widowiskowej Gdynia nasza kadra zagra z Francją.
statystyki meczu, zdjęcia z meczu

Mecz Polska - Rosja od początku przebiegał pod dyktando ekipy rosyjskiej. Agresywna obrona Polski nie przynosiła spodziewanych efektów a pod koszami nie do zatrzymania była Grishaeva.
Bardzo podobny obraz miała druga kwarta. Rosja broniła strefą, a Polkom nie wpadały rzuty z dystansu. Wręcz przeciwnie było po drugiej stronie, gdzie celnymi rzutami za trzy popisywały się Pavlova i Savalyeva. Trzecia kwarta to już bardziej wyrównana walka. Świetnie grała Agnieszka Skobel raz za razem zabierając Rosjankom piłki. W ataku skuteczna była Gala. Mimo to przewaga nie malała i przed ostatnią częścią meczu wynosiła 19 punktów. W czwartej kwarcie wreszcie zafunkcjonował pressing. Rosjanki traciły wiele piłek a szybkie ataki kończyły Skobel, Gala i Idczak. Przez moment kibice uwierzyli, że losy meczu można jeszcze odwrócić. Niestety znów pod koszami błyszczała Grishaeva, a z wolnych trafiały Vieru i Ezhova. Rosja wygrała 69:57 i Polska musi dalej walczyć o awans do ćwierćfinału.