ME U20 Kobiet: Łotwa pokonuje Polskę

Reprezentacja Polski uległa Łotwie w decydującym spotkaniu o pierwszym miejscu w grupie C podczas Mistrzostw Europy Kobiet do lat 20 w Gdyni. Do drugiego etapu nasza kadra awansuje z jedną porażką i jedną wygraną, rywalkami podopiecznych Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak w drugim etapie imprezy będą kolejno Rosja, Francja i Szwecja.
statystyki meczu, zdjęcia z meczu

Mecz Polski z Łotwą decydował o pierwszym miejscu w grupie i był bardzo istotny dla rywalizacji w kolejnej fazie. Początek należał do Polski w której bardzo dobrze grała Agnieszka Skobel oraz obie podkoszowe Gala i Kaczmarczyk. W ekipie gości szalała Elina Babkina. Mała rozgrywająca Łotwy trafiała z dystansu i dynamicznych wejść. Po przerwie trwała walka Babkiny z Polską. Mimo wielu prób ekipie polskiej nie udawało się znaleźć sposobu na Łotyszkę, która trafiła trzy z siedmiu rzutów za trzy punkty. Do przerwy Babkina zdobyła 21 z 33 punktów swojego zespołu. W polskiej ekipie najlepiej grały Kaczmarczyk i Gala. Do przerwy Polska prowadziła 36:33.
Druga połowa to huraganowy atak Łotwy, która wygrała początek tej części gry 14:0. Do znakomicie grającej Babkiny dołączyły Steinberga i Ozolina. Łotyszki świetnie broniły i skutecznie grały w ataku pozycyjnym. W ostatniej części gry Polska próbowała pressingu ale goście nie tracili zimnej krwi. Gdy tylko Polki się trochę zbliżały Łotyszki bezbłędnie trafiały z dystansu. Ostatecznie wygrały 86:69 awansowały z pierwszego miejsca do drugiej fazy z kompletem zwycięstw.