ME U20 Kobiet: Druga wygrana biało - czerwonych

Podopieczne Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak wygrały drugie spotkanie w rozgrywanych w Gdyni Mistrzostwach Europy Kobiet do lat 20. Polki pokonały Czeszki 76:59. Jutro o godzinie 17.30 początek spotkania z Łotwą, mecz odbędzie się w Hali Sportowo - Widowiskowej Gdynia.
statystyki meczu, zdjęcia z meczu
Drugi mecz gospodyń Gdyńskiego turnieju, w którym przeciwniczkami były Czeszki zakończył się wynikiem 76-59 dla Polski. Przez pierwsze 15 minut Czeszkom udawało się dotrzymywać kroku, jednak następne minuty to ucieczka Polek o czym świadczy wynik drugiej kwarty 26:8. Druga połowa to już pełna kontrola meczu przez biało - czerwone.
Skuteczne od samego początku Gala (21pkt), Kaczmarczyk (13 pkt) i Durak (12 pkt) nie pozwoliły przeciwniczkom, pomimo kilku zrywów, na zmniejszenia przewagi. Dobra gra Kateriny Novotnej ( 15 pkt) to było dzisiaj za mało na całkiem nieźle dysponowane Polki.