Polska lepsza od Białorusi

Reprezentacja Polski kobiet pokonała w Gdyni Białoruś 66:64. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zagrały w pierwszej połowie dobre spotkanie, ale w trzeciej kwarcie do głosu doszły zawodniczki Białorusinki i spotkanie do końca było wyrównane. Jutro o godzinie 14.00 drugie spotkanie obu zespołów w bydgoskiej hali Łuczniczka. Transmisja na żywo w TVP Sport, internetowa transmisja na stronie pzkosz.pl.
statystyki meczu

W pierwszej połowie spotkanie stroną przeważającą były reprezentantki Polski, które osiągnęły kilka punktów przewagi. W tym okresie dobrze w naszym zespole funkcjonował w naszym zespole szybki atak, który przynosił drużynie Krzysztofa Koziorowicza wiele korzyści. Do przerwy nasza kadra prowadziła 32:27.
W połowie trzeciej kwarcie prowadzenie biało - czerwonych osiągnęło 13 oczek i nagle coś się zacięło. Polki pod wpływem agresywnej obrony na całym boisku zespołu Białorusi przegrały fragment gry 0:11 i goście po trzech kwartach objęli prowadzenie 48:45. W ostatniej kwarcie nerwów nie brakowało, jednak w wyrównanej końcówce nasza drużyna po skutecznych akcjach Agnieszki Skobel i Justyny Jeziornej przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Warto odnotować, że Polki zagrały bez Agnieszki Bibrzyckiej, której trenerzy dali dzisiaj odpocząć. Martwić może jedynie kontuzja Pauliny Pawlak, która w trzeciej kwarcie została zniesiona z boiska. Miejmy nadzieję, że kontuzja nie jest poważna i nasza czołowa rozgrywająca będzie niebawem gotowa do gry.
Jutro o godzinie 14.00 początek drugiego spotkania obu zespołów, które odbędzie się w bydgoskiej hali Łuczniczka.