Szewczyk lepszy od Lampe, Gortat czeka na 76ers

Do dużej niespodzianki doszło w pierwszym meczu ćwierćfinału play off ligi rosyjskiej. Lokomotiv Rostów Szymona Szewczyka pokonał na wyjeździe Chimki Moskwa Macieja Lampe. W NBA Marcin Gortat i jego Orlando Magic czekają już na mecze play off z Philadelphią 76’ers.
Po fazie zasadniczej Chimki zajmowały drugie miejsce w tabeli, a Lokomotiv był dopiero siódmy. Podopieczni Saszo Filipowskiego nie zlękli się jednak faworyzowanego rywala i wygrali w Moskwie 91:82. W zespole gospodarzy bardzo dobre spotkanie rozegrał silny skrzydłowy reprezentacji Polski Szymon Szewczyk. Przez 19 minut gry rzucił 14 punktów (4/5 za 2 i 2/3 za 3), miał 3 zbiórki i 4 faule. Gorzej poszło Maciejowi Lampe, który wyraźnie nie może dojść do pełni formy po kontuzji kolana. Środkowy Chimek grał 12 minut, zaliczył tylko 2 punkty (1/6 z gry), 4 zbiórki i asystę. Jeśli w niedzielę Lokomotiv wygra u siebie, awansuje do półfinału rozgrywek.
Na pierwszy mecz fazy play off czeka Marcin Gortat. W sezonie zasadniczym polski jedynak w NBA zagrał w 63. meczach (3 w pierwszej piątce), średnio przebywał na parkiecie przez 12,6 minuty, miał 4,5 zbiórki, 3,8 punkty i 0,8 bloku. Jego Orlando Magic jest zdecydowanym faworytem konfrontacji z Phildelphią 76-ers. W tym sezonie „Magicy” wygrali wszystkie 3 mecze z tym przeciwnikiem. Pierwsze spotkanie play off odbędzie się w niedzielny wieczór.