ME U16 Kobiet: Polska kończy na szóstym miejscu!

Reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 16 na szóstym miejscu. Jedynie pierwsze pięć minut meczu o piąte miejsce było wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły grały "kosz za kosz". Druga część pierwszej kwarty należała już do Belgii. Znakomita gra Vanloo i Meesseman pozwoliły Belgii na szybkie zdobycie 10-punktowej przewagi.
Ekipie gości nie przeszkodziła nawet kontuzja Lut de Meyer. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Spokojnie, zespołowo grające Belgijki z minuty na minutę powiększały przewagę. Polki odpowiadały wieloma niecelnymi rzutami i stratami (w całym meczu 31). Do przerwy Belgia prowadziła dwudziestoma punktami. W trzeciej kwarcie trwała dominacja Belgii, choć trener Louvrier puszczał do gry rezerwowe. Dopiero w czwartej kwarcie przy stanie 70:41 gdy parkiet opuściły już wszystkie podstawowe zawodniczki Belgii, Polska zaczęła odrabiać straty. Udane akcje Casimiro i Mistygacz pozwoliły doprowadzić do wyniku 51:73. Po meczu Belgijki odtańczyły taniec radości i podziękowały głośno dopingującej je grupce belgijskich kibiców.