Nar Zanolin w Sopocie, Gdańsku i Warszawie

Bardzo pracowicie dwa dni spędził w Polsce Nar Zanolin sekretarz generalny FIBA Europe, który wspólnie z Prezesem PZKosz Romanem Ludwiczukiem wizytował Sopot, Gdańsk i Warszawę. W czwartek w godzinach przedpołudniowych doszło do spotkania z Wicepremierem Grzegorzem Schetyną i Ministrem Sportu Mirosławem Drzewieckim.
Wizyta w Sopocie miała typowo roboczy przebieg. Zanolin zapoznał się z postępami prac na budowie nowej hali sportowo - widowiskowej na granicy Sopotu i Gdańska. Doszło również do spotkania z prezydentami obu miast - Jackiem Karnowskim (Sopot) i Pawłem Adamowiczem (Gdańsk). Obok budowy nowej hali był również czas na wizytację hali Olivia, która podczas EuroBasketu będzie obiektem zapasowym, a w 2011 roku będzie areną Mistrzostw Europy Kobiet.
Czwartkowe poranne spotkanie z Wicepremierem Grzegorzem Schetyną i Ministrem Sportu Mirosławem Drzewieckim odbyło się w bardzo dobrej atmosferze. - Pan Premier Schetyna i Pan Minister Drzewiecki bardzo mocno wspierają nasze działania przy organizacji Mistrzostw Europy w 2009 roku, jak również bardzo mocno popierali nasze starania, kiedy walczyliśmy o żeński EuroBasket w 2011 roku. Przedstawiciele władz zachęcali nas do organizacji jak największej liczby europejskich i światowych imprez, które promują nasz kraj. Będziemy chcieli się ubiegać o organizację Mistrzostw Świata Kobiet w 2018 roku, jako jubileusz 100 lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości - mówił po spotkaniu Prezes PZKosz Roman Ludwiczuk.

udostępnij