ME U18 Kobiet: Czeszki lepsze od Polek

Reprezentacja Polski bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z Czechami, już w trzeciej minucie podopieczne Romana Skrzecza i Ryszarda Pietruszaka prowadziły 11:0, ale Czeszki szybko się obudziły i już pod koniec pierwszej kwarty praktycznie zniwelowały starty. Później było już tylko gorzej i nasza kadra uległa Czeszkom 58:91.
- Na początku meczu byliśmy w dołku, ale nie panikowałyśmy, bo nie było na to czasu - mówiła po meczu zadowolona trener Czech - Romana Ptackova
Przez drugą kwartę spotkanie było jeszcze wyrównane, decydujące dla losów spotkania była trzecia i czwarta kwarta przegrana przez naszą kadrę 18:46. Trzeba dodać, że rywalki miały rewelacyjną skuteczność w rzutach za trzy punkty, trafiając 12 z 22 prób. Czeszki również zdecydowanie wygrały walkę na tablicach 50:38, zbierając aż 21 piłek na atakowanej tablicy.
W naszym zespole jedynie Oliwia Tomiałowicz podjęła rękawicę i starała się dotrzymać kroku reprezentacji Czech zdobywając 21 punktów.