ME U18 Mężczyzn: Polska trzecia w dywizji B

Reprezentacja Polski w ostatnim spotkaniu Mistrzostw Europy Mężczyzn do lat 18 dywizji B pokonała Czarnogórę 80:68 i zajęła trzecie miejsce w dywizji B. Tercet Waczyński - Wojciechowski - Krajniewski zdobył dla naszej kadry 48 oczek.
Już w pierwszej kwarcie nasza drużyna objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu. W drugiej odsłonie prowadzenie podopiecznych Ryszarda Szczechowiaka sięgnęło 15 oczek (42:27). W drugiej połowie rywale mocno próbowali zmienić niekorzystny dla nich wynik, ale biało - czerwoni nie pozwolili sobie odebrać wygranej.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Adam Waczyński i Jakub Wojciechowski, pierwszy zdobył 22 punkty, drugi 14. Obok zdobyczy punktowych obaj gracze bardzo dobrze spisywali się również w grze na tablicach zbierając łącznie 21 piłek (39 cały zespół).
Polska kończy turniej na trzecim miejscu, szkoda bo do awansu do dywizji A zabrakło naprawdę niewiele.