ME U16 Kobiet: Zagramy o 9 miejsce!

Reprezentacja Polski do lat 16 Kobiet zagra o 9 miejsce Mistrzostw Europy. Dzisiaj podopieczne Andrzeja Włodarza wysoko pokonały Ukrainę 97:71. Kluczem do wygranej była druga kwarta, którą Polska wygrała 33:15. Naszym rywalem w jutrzejszym pojedynku o 9 miejsce będzie reprezentacja Białorusi, która dzisiaj pokonała Belgię 64:56.
Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, w drugiej zaznaczyła się wyraźna przewaga reprezentacji Polski, która wygrała tą odsłonę 33:15. W drugiej połowie Polki już nie pozwoliły sobie wydrzeć wygranej.
Dzisiaj nasza drużyna zagrała bardzo zespołowo, warto zaznaczyć, że nasz zespół zanotował aż 20 asyst, przy tylko 6 naszych rywalek. Dodatkowo aż cztery zawodniczki zanotowały na swoim koncie ponad dziesięciopunktową zdobycz. W szeregach Ukrainy największą krzywdę wyrządziły nam Maznichenko i Malashenko, które w sumie zdobyły aż 48 oczek. Jednak do ich postawy nie dostosowała się reszta zespołu ukraińskiego i Polki odniosły pewne zwycięstwo.
Jutro przed naszą kadrą spotkanie o 9 miejsce. Początek meczu o godzinie 13:45 czasu lokalnego (12:45 w Polsce). Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania na oficjalnej stronie imprezy