Wygrana Polski na zakończenie turnieju we Florencji

Zwycięstwem nad Macedonią 63:53 zakończył udział w turnieju sparingowym we Florencji zespół reprezentacji Polski seniorów.
Statystyki z meczu
W niedzielne popołudnie Polacy zagrali agresywniej i zdecydowanie lepiej w obronie niż w poprzednich meczach. Macedonia, która na EuroBaskecie 2009 w Polsce zajęła tę samą lokatę co Polska (9-10.), miała lepszy początek meczu, ale w drugiej połowie nie zaistniała. Bardzo dobrze w obronie na całym boisku spisywał się Krzysztof Szubarga, który tym razem nie miał żadnej straty, za to zaliczył trzy przechwyty. W czwartej kwarcie Polacy pozwolili Macedończykom na zdobycie zaledwie sześciu punktów, co świadczy o tym, jak dobrze kondycyjnie wytrzymali trudny turniej.
Nieźle w całym meczu spisywał się znów Adam Hrycaniuk (10 punktów i 8 zbiórek), dobrze zagrał Michał Chyliński. Pierwszy raz w tym sezonie w kadrze pokazał się kontuzjowany Paweł Kikowski, ale jego krótki występ w drugiej kwarcie przeszedł bez echa.
W dalszym ciągu dobrze spisywali się zawodnicy, którzy dopiero przed tym turniejem dołączyli do kadry. Maciej Lampe zdobył 13 punktów i miał 9 zbiórek, a Thomas Kelati miał 8 punktów i 2 asysty. Ten ostatni zawodnik ma być jednym ze strzeleckich liderów zespołu i na razie jedyne, z czego trener Griszczuk może być niezadowolony, to… nadmierna chęć do gry zespołowej Kelatiego.
- Zaczyna to funkcjonować w taki sposób, jaki mnie interesuje. Zagraliśmy we Florencji dwa dobre mecze i jeden wygraliśmy, co mnie bardzo cieszy. Oczywiście nasza gra to jeszcze nie efekt końcowy, bo taki będzie podczas meczów o punkty, ale gramy już z charakterem, a to jest mój cel dla tego zespołu - podsumował trzy mecze we Florencji trener Polski Igor Griszczuk.
Reprezentacja seniorów wraca do Polski w poniedziałkowy wieczór, a już w środę rozpoczyna ostatnią fazę przygotowań - w Łodzi. Do zespołu dołączy wtedy ostatni z powołanych zawodników, Marcin Gortat. W sobotę i niedzielę (24 i 25 lipca) w łódzkiej Atlas Arenie Polacy zagrają dwa mecze ze Słowacją. Kwalifikacje do mistrzostw Europy EuroBasket 2011 rozpoczynają się dla zespołu trenera Igora Griszczuka w poniedziałek 2 sierpnia od meczu w Gruzji.

Polska - Macedonia 63:53