Kadra U18 zagra o medale ME w Serbii

Reprezentacja Polski do lat 18 zagra o medale Mistrzostw Europy w Serbii. W ostatnim spotkaniu nasza kadra przegrała z Włochami 63:58. W sobotnim półfinale zagramy z Hiszpanią, która dwa lata wcześniej zdobyła w Poznaniu złoty medal Mistrzostw Europy Kadetek.
zobacz statystyki z meczu
Spotkanie z Włochami było bardzo wyrównane. W polskim zespole doskonale zagrała Agnieszka Skobel, która zdobyła 20 punktów popisując się rewelacyjną skutecznością (7/8 w rzutach za 2 punkty).
Przez całe spotkanie trwała zacięta walka na boisku, a prowadzenie zmieniało się bardzo często. W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowały Włoszki, które po końcowej syrenie cieszyły się z wygranej. Nasze koszykarki musiały czekać do ostatniego spotkania dzisiejszego dnia, w którym Serbia podejmowała Ukrainę. Gospodynie imprezy pewnie pokonały Ukrainę 84:62.
Nasza drużyna zajęła ostatecznie drugą lokatę w grupie F i zagra w sobotę o godzinie 21.15 z Hiszpanią, która dwa lata temu w Poznaniu zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy. W drugim półfinale zagrają Rosja z Serbią.
Zapraszamy do śledzenia spotkania półfinałowego z Hiszpanią na żywo na oficjalnej stronie ME U18 kobiet

udostępnij