Porażka z Bułgarią na początek turnieju we Florencji

Koszykarze reprezentacji Polski rozpoczęli trzydniowy turniej we włoskiej Florencji od porażki z Bułgarią 62:68. W sobotę mecz z Włochami.
statystyki meczu
Polacy zagrali słabo zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy mieli spore kłopoty z agresywną grą Bułgarów. Już w pierwszej połowie mieli 15 strat, były spore problemy z dograniem piłek do wysokich graczy, a kiedy już się udało, byli oni nieskuteczni. W całym meczu Polska miała 27 strat.
W drugiej połowie Polska zagrała lepiej, udało się nawet odrobić większość strat i wygrać czwartą kwartę. Świetny mecz zaliczył debiutujący w reprezentacji Thomas Kelati. Ten zawodnik dowiedział się, że wystąpi w tym meczu, dopiero godzinę przed meczem, kiedy zakończone zostały formalności związane z jego ubezpieczeniem. Wystąpił przez 32 minuty, w tym czasie trafiając 9 z 10 rzutów z gry, w tym 5 na 6 za trzy i oba wolne.
W zespole Bułgarii najlepiej zagrali bliźniacy Dejan i Kalojan Iwanowowie oraz doświadczony Filip Widenow. W składzie zespołu trenera Rosena Barczowskiego byli dwaj Amerykanie - rozgrywający Cajasol Sewilla Earl Calloway oraz znany ze Śląska Wrocław i Euroligi Jared Homan.
- Przyczyna tej porażki to zdecydowanie 27 strat. Mamy w tej chwili młody zespół i wciąż brakuje nam zgrania. Czekamy aż będziemy mogli trenować i zagrać w pełnym składzie. Bardzo cieszę się, że są z nami Thomas Kelati i Maciej Lampe. Ten pierwszy zagrał bardzo dobry mecz i mam nadzieję, że na tym poziomie pomoże nam w meczach o punkty - skomentował po meczu trener Polaków Igor Griszczuk.
W sobotę o 20.30 mecz Polaków z Włochami, którzy w piątek pokonali Macedonię 83:60. Transmisję na żywo w meczu z Polską zapowiada stacja RAI Sport.
Polska - Bułgaria 62:68
Kwarty: 12:20, 10:14, 17:19, 23:15
Polska: Szubarga 11, Dylewicz 4, Chyliński 3, Hrycaniuk 0, Majewski 0 oraz Kelati 25, Koszarek 8, Berisha 4, Łapeta 4, Białek 3, Waczyński 0. Kikowski nie zagrał, Lampe nie zagrał. Trener: Igor Griszczuk.
Bułgaria: D. Iwanow 17, Widenow 13, K. Iwanow 10, Kostow 9, Calloway 7, Georgiew 7, Nikołow 3, Warbanow 2, Homan 0, Lilow 0, Welikow 0. Trener: Rosen Barczowski.