1 LK, gr. A: SMS ogrywa lidera, derby dla Swarzędza

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do grupy C odniosły koszykarki SMS PZKosz Łomianki. Podwarszawski zespół pokonał na wyjeździe KKS Apteki Arnika Olsztyn 83:69. Derby Wielkopolski bez niespodzianki. Faworyzowany Lider AZS II Swarzędz pokonał we własnej hali MUKS Kórnik 83:47.

Lepsza gra w polu trzech sekund oraz mniejsza liczba strat przesądziła o sukcesie SMS PZKosz w Olsztynie. Mazowiecka ekipa przewagę uzyskała w drugiej kwarcie, a w kolejnej odsłonie wyraźnie ją powiększyła. Dobre zawody rozegrała cała pierwsza piątka gości, w której każda z koszykarek miała wskaźnik Evaluation na poziomie przynajmniej dziewięciu punktów. Wśród pokonanych 23 punkty uzyskała Karina Różyńska, ale nie trafiła aż 8 z 14 rzutów osobistych.

Tylko 14 punktów w drugiej połowie rzuciły koszykarki MUKS Kórnik w drugiej połowie starcia z Liderem AZS II. W tym czasie przyjezdne straciły o 28 punktów więcej na skutek czego przegrały 47:83.