Finlandia i Słowenia rywalkami Polek w dodatkowych kwalifikacjach ME

Dziś odbyło się losowanie grup Mistrzostw Europy Kobiet, które zostaną rozegrane we Włoszech w dniach 24 września - 7 października 2007. Kibiców w Polsce najbardziej interesowało jednak losowanie dodatkowych grup kwalifikacyjnych, nasza kadra zagra po raz drugi z rzędu zagra w dodatkowych kwalifikacjach. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza trafiły do grupy A z Finlandią i Słowenią. Początek dodatkowych kwalifikacji 29 sierpnia 2007.
Przypomnijmy, że nasza reprezentacja pod wodzą Arkadiusza Konieckiego również z dodatkowych kwalifikacji awansowała do Mistrzostw Europy w 2005 roku, zajmując w ostatecznie 7 miejsce w finałach Mistrzostw Europy.
Teraz sytuacja się powtarza i nasza kadra ponownie zagra w dodatkowych kwalifikacjach miejmy nadzieję, że z podobnym skutkiem. Aby awansować do finałów Mistrzostw Europy nasza kadra musi zająć pierwsze miejsce w grupie A, a następnie zwyciężyć w dodatkowym turnieju kwalifikacyjnym, który zostanie rozegrany w Lancano bezpośrednio przed rozpoczęciem finałów ME.
W przypadku awansu do finałów ME nasza kadra trafi do grupy A, gdzie za rywali będzie miała zespoły: Czech, Turcji i Łotwy.
Grupy dodatkowych kwalifikacji ME:
Grupa A: Polska, Finlandia, Słowenia
Grupa B: Bułgaria, Węgry, Izrael
Grupa C: Szwecja, Ukraina, Słowacja
Terminarz spotkań reprezentacji Polski w dodatkowych kwalifikacjach ME:
29.08.2007 Finlandia - Polska
1.09.2007 Polska - Słowenia
8.09.2007 Polska - Finlandia
12.09.2007 Słowenia - Polska
Podział na grupy w Mistrzostwach Europy Kobiet 2007
Grupa A: Czechy, Turcja, Łotwa, zespół z dodatkowych kwalifikacji
Grupa B: Belgia, Rumunia, Niemcy, Litwa
Grupa C: Włochy, Francja, Grecja, Rosja
Grupa D: Białoruś, Serbia, Chorwacja, Hiszpania

udostępnij