II liga, gr. B: BM Węgiel Stal odrobiła straty

Rewelacyjna druga połowa przesądziła o sukcesie BM Węgiel Stali Ostrów Wielkopolski z WKS Śląsk Wrocław w meczu na szczycie grupy B drugiej ligi. 23 punkty, w tym 13 z 17 z rzutów wolnych, zdobył Marcin Dymała. 6 punktów i 5 fauli miał Rafał Glapiński, który debiutował w barwach Śląska.

Śląsk do przerwy prowadził ośmioma punktami, ale pod  naporem gospodarzy drugie 20 minut przegrał wyraźnie. Na początku zawodów goście prowadzili 15:4, a później powiększyli tę przewagę jeszcze 30:14. Wówczas coś się jednak zacięło. Miejscowi zanotowali kilka sześciu, siedmiopunktowych serii, dzięki którym po zmianie stron wyszli na prowadzenie. Mimo naporów rywali potrafili je już utrzymać.

Przyjezdnym zabrakło wsparcia ze strony rezerwowych. Zmiennicy łącznie zdobyli 9 punktów, grali też znacznie krócej. Oprócz Dymały (23 punkty), 20-punktów dla gospodarzy zdobył inny rezerwowy Mateusz Zębski. Śląskowi nie pomógł kolejny dobry mecz Mirosława Łopatki (17 pkt i 12 zbiórek).

Do miejsca w play-off zbliżył się GTK Flour Britam Gliwice, wygrywając z Albą Chorzów. Dwóch zawodników zakończyło zawody z double-double: Łukasz Nawrot (15 pkt i 13 zbiórek) oraz Przemysław Malona (14 pkt i 14 zbiórek)

DORAL ZETKAMA NYSA Kłodzko

MCKiS TERMO-REX SA Jaworzno - HK Bank Spółdzielczy Żory (niedziela, godzina 18:00)
KKS Mickiewicz-Romus Katowice - KS AZS AWF Katowice (niedziela, godzina 18:00)