II liga, gr. A: Księżak nie wykorzystał szansy

KK Świecie lepsze od GKK Gorzów Wielkopolski w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej grupy A drugiej ligi. Atut własnego parkietu wykorzystały też Żuraw Gniewino i AZS Politechnika Poznań. Ten ostatni zespół ograł Księżaka Łowicz, który tym samym nie wykorzystał szansy na umocnienie się na drugim miejscu w tabeli.

Łowiczanie obecnie mają tyle samo punktów, co trzecia Astoria Bydgoszcz, która w ten weekend pauzowała. Słabą skuteczność z dystansu w Poznaniu zaprezentował Tomasz Nogalski (1/9 z gry). Goście nie mogli sobie poradzić z Markiem Sobkowiakiem (20 pkt i 9 zbiórek).

Żuraw młodej drużynie SMS PZKosz Władysławowo udzielił wartościowej lekcji zwłaszcza w drugiej kwarcie, aplikując rywalom aż 41 punktów. Uspokojeni wysokim prowadzeniem gospodarze (65:41) w drugiej połowie grali już spokojnie. 33 punkty i 10 zbiórek zanotował Paweł Pawłowski. 11 asyst miał jego kolega z drużyny doświadczony Marek Igliński.

KS KSIĘŻAK Łowicz

Trefl II Sopot - OPEN Florentyna Pleszew (niedziela, godzina 14:00)
Inter Parts AZS UWM Olsztyn - Korsarz Gdańsk (niedziela, godzina 15:00)
KS Żyrardowianka Żyrardów - KING WILKI MORSKIE Szczecin (niedziela, godzinia 17:30)