ME U18 Mężczyzn: Polska w drugim etapie bez porażki

Reprezentacja Polski pokonała dzisiaj Szwecję 83:72. Po pierwszej kwarcie biało - czerwoni przegrywali 19:26, ale bardzo dobra trzecia kwarta wygrana 22:9 zapewniła zwycięstwo naszej ekipie. Dzięki wygranej drużyna Ryszarda Szczechowiaka awansowała do drugiego etapu bez porażki, Polakom zaliczono dzisiejsze zwycięstwo ze Szwecją.
Polacy przegrali pierwszą kwartę 19:26, do przerwy Szwedzi jeszcze minimalnie powiększyli prowadzenie do 9 punktów (44:35). Trzecia odsłona była najlepsza w wykonaniu Polski w przekroju całego spotkania. Nasza kadra wygrała tę część gry 22:9 i wyszła na prowadzenie 57:53. W ostatniej kwartę również wygrała nasza drużyna, tym razem 26:19.
Dzięki wygranej nasza kadra zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do kolejnego etapu imprezy bez porażki. Naszej kadrze zaliczono do drugiego etapu dzisiejszą wygraną. więc podopieczni Ryszarda Szczechowiaka są na bardzo dobrej drodze aby awansować do dywizji A.
Rywalami Polaków w drugim etapie imprezy będą Czechy i Belgia. Szczegółowe informacje na temat spotkań znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy