Po 1 dniu: Emocje we Wrocławiu, Warszawie i Jarosławiu

W pierwszych półfinałowych pojedynkach sporo emocji było we Wrocławiu, gospodarze WKS Śląsk Wrocław pokoanli Trefla Sopot 78:72. W Warszawie Polonia 2011 potwierdza klasę gromiąc Unię Tarnów 122:65, a Czarni Słupsk pokonują Zastal 74:66. W ciekawym meczu w Jarosławiu krakowska Korona ulełga Polonii Warszawa 63:82. We Włocławku wygrywali TKM Włocławek i Wilki Morskie Szczecin.

Grupa I (Włocławek)

AZS Katowice - STK Wilki Morskie Szczecin 61:77

Pojedynek otwierający zmagania w turnieju we Włocławku nie przyniósł wielkich emocji. Szczecińskie Wilki Morskie szybko narzuciły swój styl gry i zdominowały wydarzenia na parkiecie. Podopieczni Marka Żukowskiego najpierw wypracowali sobie kilkanaście punktów przewagi po to, żeby potem skutecznie bronić tej zaliczki i wygrać swój inauguracyjny mecz bardzo pewnie, bo różnicą aż 16 oczek. Więcej o meczu

TKM Włocławek - MKS Start Lublin 63:56

Gospodarze włocławskiego turnieju, czyli koszykarze TKM, w jak najkorzystniejszym świetle zaprezentowali się w swoim inauguracyjnym meczu przeciwko drużynie MKS Start Lublin. Ekipa Krzysztofa Szablowskiego jedynie w pierwszej kwarcie miała problemy z rywalem. Decydujący cios włocławianie zadali w drugiej kwarcie, gdzie zanotowali run 22:3 i odjechali lublinianom. Więcej o meczu

Grupa II (Warszawa)

Polonia 2011 Warszawa - Unia Tarnów SSA 122:65

Od zwycięstwa półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów starszych rozpoczęli obrońcy tytułu koszykarze Polonii 2011 Warszawa. Zawodnicy Michała Spychały znokautowali Unię Tarnów 122:65. Więcej o meczu

STK Czarni Słupsk - SKM Zastal Zielona Góra 74:66

Trener reprezentacji Polski do lat 20 Robert Jakubiak po końcowej syrenie mógł wznieść ręce w geście triumfu. Jego zespół STK Czarni Słupsk pokonali SKM Zastal Zielona Góra 74:66. Więcej o meczu

Grupa III (Wrocław)

KKS Mickiewicz Katowice - Spójnia Stargard Szczeciński 46:62

Zawodnicy Spójni Stargard Szczeciński już w pierwszym meczu zasygnalizowali akces do walki o awans do turnieju finałowego. Podopieczni Ireneusza Purwienickiego pewnie pokonali na inaugurację turnieju we Wrocławiu Mickiewicz Katowice 62:46 i zrobili pierwszy krok w stronę awansu, przed nimi jednak spotkania z faworytami wrocławskiego turnieju. Więcej o meczu

WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot SA 78:72

Już na starcie wrocławskiego turnieju doszło do niezwykle interesującej i ważnej konfrontacji, w której Śląsk Wrocław mierzył swoje siły z Treflem Sopot. Pojedynek drużyn, które aspirują do dwóch pierwszych miejsc, premiujących awansem do turnieju finałowgo, przyniósł niesamowite emocje, a gospodarze o wygraną musieli drżeć do końcowych sekund. Więcej o meczu

Grupa IV (Jarosław)

Korona Kraków - MKS Polonia Warszawa 63:82

Drużyna z Krakowa to ubiegłoroczny Mistrz Polski Mężczyzn U18 i można było oczekiwać, że wysoko postawi poprzeczkę rywalowi ze stolicy oraz że to krakowianie będą faworytem w tym starciu. Jednak dziś triumfowali warszawiacy, a losy tego wyrównanego spotkani rozstrzygły się dopiero w pierwszych minutach ostatniej kwarty. Więcej o meczu

MKS Znicz Jarosław - MKS Katarzynka Toruń 71:46

W pierwszym pojedynku z gospodarzem turnieju Torunianie potwierdziili opinię, że są personalnie najsłabszym zespołem w grupie IV. Zawodnicy Znicza Jarosław wysoko i pewnie pokonali Katarzynkę Toruń 71:46. Więcej o meczu