Po 1 dniu: Problemy Gorzowa, lekcja mistrzyń Polski

AZS PWSZ Gorżów Wielkopolski miał problemy z pokonaniem TS Ostrovii Ostrów Wlkp., po pierwszej kwarcie ostrowianki prowadziły 21:9. W Krakowie mistrzynie dały srogą lekcję RMKS Rybnik wygrywając 96:30. Bardzo wysoko wygrały również koszykarki MUKS Poznań, które w Ostrołęce pokonały MKS MOS Wrocław 103:38. W Warszawie pierwszy krok uczynił Lotnik Wierzawice, który pokonał Wisłę Kraków 65:58.

Grupa I (Kraków)

RMKS Rybnik - VBW GTK Gdynia 30:96

Bez niespodzianki rozpoczęły się zmagania w Krakowie, gdzie w inauguracyjnym meczu obrończynie mistrzowskiego tytułu, zawodniczki VBW GTK Gdynia, pewnie pokonały rybnicki RMKS. Podopieczne Andrzeja Curyla już w pierwszej kwarcie pokazały w jakim celu przybyły pod Wawel. Pewny awans do finału to cel gdynianek na krakowski turniej i pierwszy krok został już zrobiony. Więcej o meczu

Korona Kraków - MLKS Rzeszów 62:45

Koszykarki krakowskiej Korony pewnie wygrały przed własną publicznością z rzeszowskim MLKS-em. Podopieczne trenerów Andrzeja Włodarza i Jarosława Pasiecznego bardzo pewnie wygrały swój inauguracyjny pojedynek, w którym już w pierwszej kwarcie w zasadzie ułożyły losy całego meczu. Ostatecznie krakowianki pokonały rywalki różnicą 17 punktów. Więcej o meczu

Grupa II (Ostrołęka)

MUKS Poznań - MKS MOS Wrocław 103:38

MUKS Poznań potwierdza, że jest zespołem o olbrzymim potencje. Podopieczne Iwony Jabłońskiej osłabione brakiem Ramony Casimiro pokonały w pierwszym spotkaniu turnieju w Ostrołęce MKS MOS Wrocław 103:38. Aż sześć koszykarek MUKSu zanotowało na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową. Więcej o meczu

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Basket 25 Bydgoszcz 100:82

MUKS Unia Basket Ostrołęka przegrała pierwszą kwartę z Basketem 25 Bydgoszcz 15:28, ale w kolejnych trzech odsłonach to podopieczne Macieja Kruszewskiego były skutecznieje i wygrały zasłużenie 100:82. Więcej o meczu

Grupa III (Warszawa)

UKS Lotnik Wierzawice - TS Wisła Kraków 65:58

Młodym koszykarkom Wisły Kraków nie pomogło wyraźne zwycięstwo w czwartej kwarcie spotkania. Biała Gwiazda uległa drużynie UKS Lotnik Wierzawice, w którego składzie nie ma zawodniczek z rocznika 1990. Więcej o meczu

AZS UW Warszawa - ŁKS Basket Women Łódź 74:45

Wyjątkową niegościnnością wykazały się koszykarki AZS UW Warszawski. Gospodynie turnieju półfinałowego w Warszawie bez większych problemów pokonały ŁKS Basket Women Łódź i objęły przewodnictwo w swojej grupie. Więcej o meczu

Grupa IV (Gorzów Wielkopolski)

JAS - FBG Sosnowiec - KKS Olsztyn 54:93

KKS Olsztyn to zespół, który może okazać się czarnym koniem tegorocznych rozgrywek w kategorii juniorek starszych. Już w regionalnych rozgrywkach olsztynianki trzykrotnie okazały się lepsze od mistrzyń Polski z Gdyni. Tym razem w meczu otwierającym zmagania w turnieju w Gorzowie Wielkopolskim podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego pewnie pokonały JAS - FBG Sosnowiec i po pierwszym dniu przewodzą w tabeli gorzowskiego turnieju. Więcej o meczu

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 70:62

Drużyna AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski miała być stuprocentowym faworytem do wygrania turnieju, którego jest przecież gospodarzem. Po pierwszym meczu turnieju nic się nie zmienia w roli faworyta, ale wygrana podopiecznym Roberta Pieczyraka nie przyszła łatwo. Wysoko faworytkom poprzeczkę zawiesiły koszykarki TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Więcej o meczu