Grupa II: MUKS wygrywa po raz drugi

MUKS Poznań odniósł drugie łatwe zwycięstwo. Ekipa Iwony Jabłońskiej pewnie pokonała Basket 25 Bydgoszcz 96:53 i w przypadku zwycięstwa gospodyń imprezy nad MKS MOS Wrocław już dzisiaj zapewni sobie awans do finałowego turnieju.

Zobacz statystyki meczu

W pierwszych 10 minutach spotkanie było wyrównane, zawodniczki z Bydgoszczy utrzymywały dystanas przegrywając tą część meczu jedynie różnicą 6 oczek (18:24). W drugiej kwarcie MUKS mocniej przycisnął w obronie i uzyskał bezpiczną przewagę prowadząc do przerwy 59:32.Trzecia kwarta rozwiała wszelkie szanse ekipy Basketu 25 na korzystny wynik meczu, poznanianki wygrały tę część 24:8.

W ekipie z Poznania aż 4 koszykarki zanotoway na swoim koncie ponad 10 punktów, a wszystkie koszykarki MUKSu zapisały na swoim koncie zdobycz punktową.

Teraz MUKS oczekuje na wynik spotkania Unia Basket Ostrołęka - MKS MOS Wrocław, w przypadku zwycięstwa gospodyń awans do finału będą miały zapewniony koszykarki MUKSu i Unii Basket Ostrołęka, a jutrzejsze spotkanie tych zespołów zadecyduje o pierwszym miejscu w turnieju.