II liga, gr. B: Rewelacyjny debiut Frankowskiego

Doświadczony Mirosław Frankowski nie grał na centralnym szczeblu rozgrywek od końca sezonu 2009/2010 w starciu z MCKiS Termo-Rex Jaworzno pokazał, że jest jeszcze dla niego miejsce w koszykówce. To właśnie jego rzut przesądził o wyjazdowej wygranej Hawajskich Koszul Bank Spółdzielczy Żory.

Frankowski pojawił się na boisku w pierwszej piątce. Łącznie przebywał na nim 36 minut w tym czasie zdobywając 9 punktów, zbierając 6 piłek oraz notując 2 asysty i 1 przechwyt. Koszykarz nie miał ani jednej straty ani też nie popełnił żadnego przewinienia.

W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry jego zespół przegrywał jednym punktem. Jacek Rduch spudłował za dwa punkty, ale piłkę pod koszem zebrał Frankowski i mimo faulu umieścił ją w koszu. Dodatkowego osobistego przestrzelił, a po tym rzucie skończył się mecz.

Derby Katowic dla faworyzowanego AZS AWF. Broniący się przed spadkiem Mickiewicz-Romus do przerwy prowadził dziewięcioma punktami, a jeszcze na początku czwartek kwarty był na prowadzeniu. Od stanu 54:51 gospodarze stracili jednak szesnaście punktów z rzędu, co przesądziło o ich porażce. 16 punktów i 11 zbiórek miał Kamil Nowak.