Grupa III: Lotnik Wierzawice uzupełnia stawkę finalistów

Zawodniczki z Wierzawic pokonały ŁKS Basket Women Łódź 75:59 i niezależnie od wyniku meczu AZS UW Warszawa - TS Wisła Kraków są już pewne awansu do finału Mistrzostw Polski Kobiet U20.

Zobacz statystyki meczu

Tylko pierwsza połowa spotkania zapowiadała emocje. Po 20 minutach gry zawodniczki Mariusza Michalaka prowadziły różnicą trzech punktów (40:37). Starały się przy tym grać szybko i unikały głupich strat. Druga połowa to już zupełnie inne oblicze zespołu z Łodzi. Moment słabszej gry rywalek szybko wykorzystały zawodniczki z Podkarpacia, które trzecią kwartę wygrały różnicą szesnastu punktów (25:9) i przejęły kontrolę nad rozwojem wypadków na parkiecie. Dobre zawody rozgrywała Dominika Majkut, która oprócz 5 asyst miała 11 punktów i 12 zbiórek. W walce na tablicach wspierała ją Aneta Kaszuba (12 zbiórek) oraz 16 punktów.

Podłamane wysoką porażką w trzeciej części meczu koszykarki ŁKS nie były w stanie odrobić już tych strat. Czwartą kwartę przegrały różnicą trzech punktów, a cały mecz 59:75. Na wyróżnienie zasłużyła jednak aktywna Magdalena Grzelak. 19-letnia środkowa zakończyła zawody z dorobkiem 24 punktów i 12 zbiórek. Wymusiła też 8 przewinień rywalek.

Dla ŁKS-u była to trzecia porażka w półfinałowym turnieju, na skutek której zespół zajmie ostatnie miejsce w grupie III.