Grupa III: AZS UW gra dalej

Doskonała gra w drugiej kwarcie zapewniła zwycięstwo AZS-owi Uniwersytet Warszawski nad Wisłą Kraków. Po tej porażce zespół Białej Gwiazdy odpadł z dalszej rywalizacji w mistrzostwach Polski Kobiet U20.

Zobacz statystyki meczu

Aby myśleć o awansie do turnieju finałowego zespół z Grodu Kraka musiał wysoko zwyciężyć niepokonane akademiczki. Pierwsza kwarta zakończyła się po myśli Wiślaczek. Po 10 minutach gry przyjezdne prowadziły różnica sześciu punktów (23:17), ale wówczas nastąpiła katastrofa. Rozpędzone i grające zespołowo zawodniczki AZS Uniwersytet Warszawski przejęły inicjatywę w tym spotkaniu. Do przerwy prowadziły 41:32 i odebrały ochotę do gry rywalkom.

Krakowianki próbowały jeszcze zniwelować straty, ale niewiele z tego wynikało. Ostatecznie drugą połowę miejscowe wygrały jednym punktem (35:34). Kolejny dobry mecz rozgrywała Magdalena Romanek, która zanotowała na swoim koncie double-double (13 punktów i 14 zbiórek). Do tego miała 7 asyst i 2 przechwyty.

Niemal przez cały mecz trenerski duet Maciej Gordon - Edyta Kisiel korzystał z usług sześciu zawodniczek. Dopiero na ostatnie minuty gry na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe. Wiśle w odniesieniu zwycięstwa nie pomogła Karolina Migała, która miała 12 punktów i 11 zbiórek.

Ekipa z Warszawy zakończyła turniej z kompletem punktów na pierwszym miejscu. Wisła w końcowym rozrachunku zajęła trzecią pozycję.