Po 1. dniu: Derbowe zwycięstwo VBW GTK

VBW GTK Gdynia pokonało Bryzę Kolbudy i bardzo zwiększyło szanse na awans do finału Mistrzostw Polski Kobiet U18. Faworyci dzisiaj pewnie wygrywali, MUKS Poznań, AZS PWSZ Gorzów Wlkp. jak i AZS UMCS Lublin odniosły przekonywujące zwycioęstwa. Poniżej podsumowanie pierwszego dnia półfinałów.

Grupa IX (Kolbudy)

JAS - FBG Sosnowiec - MUKS Poznań 48:88

Otwarcie turnieju w Kolbudach nie dostarczyło emocji. Koszykarki z Poznania zdeklasowały bowiem rywalki z Zagłębia wygrywając pewnie 88:48. Więcej o meczu

UKS Bryza Kolbudy - VBW GTK Gdynia 53:71

Gospodynie turnieju przegrały z VBW GTK Gdynia 53:71 i bardzo skomplikowały swoją sytuację w grupie. Aby myśleć o awansie do finału Bryza musi pokonać faworyta Mistrzostw Polski Kobiet U18 MUKS Poznań. Więcej o meczu

Grupa X (Polkowice)

ŁKS Basket Women Łódź - UKS Lotnik Wierzawice 76:59

Turniej w Polkowicach zaczął się bardzo emocjonującym pojedynkiem. Koszykarki z Łodzi i Wierzawic stoczyły bowiem interesującą batalię o dwa punkty. Więcej o meczu

MKS Polkowice - SKS 12 Warszawa 60:45

Karolina Puss, Agata Dobrowolska i Paula Światowska zdobyły w sumie 34 punkty i poprowadziły MKS Polkowice do wygranej nad SKS 12 Warszawa. W zespole ze stolicy żadna zawdoniczka nie przekroczyła granicy 10 oczek. Więcej o meczu

Grupa XI (Lublin)

UKS Huragan Wołomin - RMKS Rybnik 83:59 (23:15, 20:10, 20:10, 20:24)

Koszykarki Huragana Wołomin nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem RMKS Rybnik w pierwszym spotkaniu półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Kobiet U18 w Lublinie. Ekipa Ryszarda Zahna wygrała 83:59 i jest na pewnej drodze w stronę finału. Więcej o meczu

KU AZS UMCS Lublin - UKS Victoria Truck - Man Dębnica Kaszubska 83:46

AZS UMCS Lublin już do przerwy rozstrzygnął pojedynek z zespołem z Dębnicy Kaszubskiej. Wysokie prowadzenie ekipy z Lublina w drugiej połowie jeszcze się powiększyło i akademiczki wygrały pewnie 83:46. Więcej o meczu

Grupa XII (Gorzów Wlkp.)

KS Basket 25 Bydgoszcz - KKS Olsztyn 81:70

Nie zabrakło emocji w pierwszym pojedynku w Gorzowie Wielkopolskim. Mimo, że początek spotkania należał do bydgoszczanek to rywalki z Olsztyna ciągle były tuż za ich plecami. Więcej o meczu

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 81:47

Wysoko i pewnie wygrały koszykarki AZS PWSZ Gorzów Wlkp. w pierwszym spotkaniu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Kobiet U18. Zawodniczki Roberta Pieczyraka zwyciężyły UKS Basket Aleksandrów Łódzki 81:47. Więcej o meczu