Grupa II: Polonia 2011 nokautuje

Od zwycięstwa półfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów starszych rozpoczęli obrońcy tytułu koszykarze Polonii 2011 Warszawa. Zawodnicy Michała Spychały znokautowali Unię Tarnów 122:65.

Zobacz statystyki meczu

Mecz od samego początku toczył się pod dyktando zespołu ze stolicy. Już po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili różnicą dwudziestu sześciu punktów (40:14), a do przerwy już czterdziestu sześciu (74:28). Od samego początku doskonałe zawody rozgrywał wybrany do Meczu Gwiazd 1 ligi Mateusz Ponitka, który przez 20 minut rzucił 20 punktów, miał 10 zbiórek, 5 asyst, 1 przechwyt i 1 blok. Bardziej doświadczeni koszykarze Polonii 2011 skutecznie opanowali strefę podkoszową (52:32 w zbiórkach), grając przy tym na wysokiej skuteczności rzutów za dwa punkty (74%).

W drugiej połowie drużyna z Warszawy kontrolowała mecz, a na parkiecie przebywali głównie zawodnicy rezerwowi, którzy w całym spotkaniu uzyskali więcej punktów niż koszykarze z pierwszej piątki. Wśród rezerwowych na wyróżnienie zasłużył inny zawodnik pierwszoligowego Tempcoldu Michał Michalak (20 pkt i 4 zbiórki). Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie Unii okazał się 17-letni silny skrzydłowy Filip Put (17 pkt i 5 zbiórek).