Grupa II: Polonia 2011 dobrze naoliwiona

Koszykarze Polonii 2011 Warszawa przypominają dobrze naoliwioną maszynę. Pewnie wygrali drugi mecz mistrzostw Polski juniorów starszych i zapewnili sobie awans do finału. Mecz ponownie rozstrzygnął się przed przerwą.

Zobacz statystyki meczu

Kluczowa dla losów meczu okazała się już pierwsza kwarta. Po 10 minutach gry Polonia 2011 prowadziła różnicą dwudziestu trzech punktów (28:5), dzięki czemu spokojnie kontrolowała spotkanie. Wobec tak dużej przewagi trener Michał Spychała zaczął wprowadzać rezerwowych, którzy na parkiecie spisywali się równie dobrze. Pewnie czuł się Sebastian Kowalczyk, który w całym spotkaniu uzyskał 8 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

Gospodarze wygrali wszystkie cztery kwarty sobotniego pojedynku, a ich rezerwowi zdobyli w sumie więcej punktów niż cały zespół rywali. Czarni przez cały mecz nie mogli sobie poradzić z twardą obroną rywali. Przez 40 minut trafili zaledwie dwanaście rzutów z gry, a ich skuteczność wyniosła zaledwie 16%. Słabe zawody rozegrał Robert Sobczyński, który zdobył w sumie 3 punkty (1/11 z gry).

Najskuteczniejszym zawodnikiem Polonii 2011 ponownie został Mateusz Ponitka. Występujący na pozycji niskiego skrzydłowego zawodnik rzucił 15 punktów i miał 7 zbiórek.