Grupa II: Pierwsza dogrywka! Zastal pokonuje Unię Tarnów

To było spotkanie godne półfinałów mistrzostw Polski juniorów starszych! Po niezwykle zaciętym meczu SKM Zastal Zielona Góra pokonał Unię Tarnów. O sukcesie zespołu z Winnego Miasta zadecydowała dogrywka.

Zobacz statystyki meczu

Od samego początku pojedynek był niezwykle wyrównany, a prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Oba zespoły punktów szukały głównie bliżej kosza. Aktywny był zwłaszcza Filip Matczak, który nie zszedł z boiska ani na sekundę. Ocierający się o pierwszy zespół Intermarche Zastalu zawodnik w całym spotkaniu rzucił 31 punktów i miał 16 zbiórek.

Przy stanie 42:34 dla zespołu z Zielonej Góry inicjatywę przejęła Unia. Podopieczni Jarosława Mosio wygrali trzecią część meczu (26:17). Dobrze radził sobie zwłaszcza Bartłomiej Lisowski (15 pkt i 15 zbiórek), który miał jednak problemy z rzutami wolnymi (2/7 za 1). W czwartej kwarcie prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Na sześć minut przed końcem Zastal prowadził różnicą sześciu punktów, by na 65 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry przegrywać trzema. Po nerwowej końcówce zawodnicy Leonarda Siwickiego doprowadzili jednak do dodatkowych pięciu minut gry.

W dogrywce więcej zimnej krwi zachowali zielonogórzanie, którzy za sprawą Matczaka oraz Adama Stefanowicza wyszli na pięciopunktowe prowadzenie i nie oddali go już do samego końca.