Grupa II: STK Czarni w finale

STK Czarni Słupsk w finale mistrzostw Polski mężczyzn U20. Zespół Roberta Jakubiaka bez większych problemów pokonał Unię Tarnów, która zakończyła turniej bez zwycięstwa. Spotkanie praktycznie rozstrzygnęło się już przed przerwą.

Zobacz statystyki meczu

W niedzielne przedpołudnie koszykarze z Tarnowa myślami byli jeszcze przy sobotnim meczu z Zastalem Zielona Góra. Unia przegrała wówczas po dogrywce, choć na minutę przed końcem prowadziła. Czarni szybko narzucili rywalom swój rytm gry i po serii trafień spod kosza wyszli na kilkupunktowe prowadzanie, którego nie oddali już do samego końca. Słupszczanie wygrali wszystkie cztery kwarty meczu, osiągając w każdej przewagę minimum dziesięciu punktów.

Unia często miała także problem ze skutecznym rozegraniem akcji. Tarnowianie popełnili aż 30 strat, a najwięcej (10) miał rozgrywający Paweł Ciuruś. Przewaga Czarnych była na tyle wysoka, że trener Jakubiak szybko zdecydował się na wprowadzenie zmienników. Ci byli równie skuteczni. W sumie zdobyli więcej punktów niż pierwsza piątka Unii. Z dobrej strony zaprezentował się zwłaszcza Paweł Dettlaff (8 pkt i 5 zbiórek).

Czarnych do wygranej poprowadził duet Konrad Rzeczkowski (32 pkt, w tym 6/12 za 3) - Patryk Przyborowski (22 pkt). Rywalom nie pomogło 14 punktów Ciurusia.

Po tej porażce Unia zajmie ostatnie miejsce w grupie. Na turnieju w Warszawie podopieczni Jarosława Mosio przegrali wszystkie mecze.

udostępnij