Grupa B: AZS UW pierwszym zwycięzcą

AZS UW pierwszym zwycięzcą podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U20. Koszykarki Macieja Gordona pokonały MUKS Unię Basket Ostrołęka 62:54. Drużynę ze stolicy do zwycięstwa poprowadził tercet Przechodzeń - Sobczyńska - Romanek, który zdobył 43 punkty.

Zobacz statystyki meczu

Justyna Kwiatkowska zdobywa pierwsze punkty w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Kobiet U20 i Unia Basket Ostrołęka obejmuje prowadzenie 2:0. Odpowiedź podopiecznych Macieja Gordona jest natychmiastowa po skutecznych akcjach Romanek i Przychodzeń warszawianki obejmują prowadzenie 10:2.

Po przerwie dla trenera Macieja Kruszewskiego Unia odrabia straty, ale w szeregach AZS UW świetną partię rozgrywają Przychodzeń, Osipiak i Romanek. Na 2 minuty przed końcem pierwszej kwarty 22:12 dla AZS UW. Równo z końcową syreną pierwszej kwarty drugą trójkę trafia Alicja Przychodzeń, po 10 minutach 29:17 dla AZS UW.

Przez ponad 2 minuty drugiej kwarty żaden zespół nie może zdobyć punktów, pierwsze trafiają koszykarki z Warszawy i uzyskują 14 punktów przewagi. Po kolejnej przerwie dla trenera Kruszewskiego Unia zaczyna lepiej bronić czego efektem są dwa błędy 24 sekund zespołu AZS UW. Niestety dla zawodniczek z Ostrołęki nie przekłada się to na zmianę wyniku. Po 20 minutach 41:26 dla AZS UW.

Początek trzeciej odsłony należy do zespołu z Ostrołęki, ekipa Macieja Kruszewskiego notuje run 7:0 i po 90 sekundach gry zmniejsza straty do rywalek do 8 punktów (33:41). Na 17 minut przed końcem trzeciej kwarty czwarte przewinienie popełnia zdobywczyni 12 punktów dla AZS UW Magdalena Romanek, w ekipie z Ostrołęki również czwarte przewinienie popełnia silna skrzydłowa Marzena Marciniak. Na domiar złego skurcze wymuszają konieczność zejścia z boiska przez Justynę Kwiatkowską, a warszawianki ponownie uzyskują 14 oczek przewagi.

Zryw zawodniczek z Ostrołęki w ostatniej kwarcie pozwala im jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do ośmiu punktów. AZS UW wygrywa pierwsze spotkania 62:54.