Grupa B: AZS PWSZ Gorzów lepszy w akademickich derbach

AZS PWSZ po wczorajszej porażce z VBW GTK Gdynia pokonał dzisiaj pewnie AZS UW Warszawa 88:62. Drużyna ze stolicy jednynie w pierwszej połowie stawiała opór podopiecznym Roberta Pieczyraka.

Zobacz statystyki meczu

Początek spotkania był wyrównany, do połowy pierwszej kwarty żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi. W drugiej połowie tej odsłony kilkupunktowe prowadzenie uzyskuje ekipa AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Po 10 minutach jest 25:19 dla podopiecznych Roberta Pieczyraka.

Na początku drugiej kwarty gorzowianki odskakują na 10 punktów, ale za sprawą dobrze dysponowanych Alicji Przychodzeń, Katarzyny Sobczyńskiej i Magdaleny Romanek zmniejszają dystans do 4 punktów (30:34). Końcówka tej kwarty należy jednak do gorzowianek po trafieniach Lelek, Maruszczak i Modelskiej drużyna AZS PWSZ prowadzi do przerwy 50:36.

Drugą połowę AZS PWSZ rozpoczyna od trzech skutecznych akcji i już w drugiej minucie prowadzenie gorzowianek rośnie do 21 punktów (57:36). Do końca spotkanie pomimo wysiłków i prób zespołu ze stolicy nie udało się odmienić niekorzystnego wyniku spotkania.

W drużynie AZS PWSZ trzy celne rzuty za 3 punkty zaliczyła Justyna Maruszczak, po drugiej stronie o jedno trafienie więcej zanotowała Alicja Przychodzeń.